Przedszkola narciarskie na Kalatówkach organizujemy już prawie od 20 lat i nadal to kochamy!

Zależy nam na tym, żeby przedszkolaki pokochały jazdę na nartach i bycie w górach. Program opracowany jest specjalnie dla nich. Stok Suchy Żleb położony 150 m od hotelu, idealnie odpowiada potrzebom treningu i nauki jazdy najmłodszych Potworów. Zazwyczaj cały stok jest tylko dla nas, co stwarza komfortowe warunki do nauki.

Rano, po śniadaniu, organizujemy szkolenie narciarskie, które trwa 4 godziny, a po południu półtoragodzinne zajęcia dodatkowe. W przerwach między jazdą na nartach i zajęciami popołudniowymi, jest chwila na rodzinne spędzenie czasu, gry planszowe i wszystko to, na co w ciągu roku brakuje czasu. W trakcie kiedy my zajmujemy się dziećmi rodzice mogą skoczyć na Kasprowy, pieszą wycieczkę lub na nartach turowych. Można też leżeć, czytać i wypoczywać.

Kiedy

17-24 lutego 2024

Gdzie mieszkamy

Przedszkola organizujemy zawsze tam, gdzie nie ma tłoku, jest cisza i przyroda. Najukochańszym naszym miejscem są Kalatówki. Jeździmy tam już od prawie 20 sezonów, a dzieci czują się tam jak w domu i z chęcią wracają. Niektóre wracają w roli instruktorów, z czego jesteśmy szczególnie dumni.

Największą zaletą hotelu jest jego położenie w sercu gór, w Tatrzańskim Parku Narodowym. Spacer z Kuźnic do hotelu zajmuje ok. 25 min.

Pokoje są 2 i 3-osobowe z umywalkami lub z łazienką. Dla gości korzystających z pokojów z umywalką (bez łazienki), toalety i prysznice są wspólne na korytarzu. Pokoje są raczej małe, jak w schronisku górskim, także decydując się na pokój z dostawką (materacem), należy wziąć pod uwagę bardzo ograniczoną przestrzeń. W hotelu jest bar, restauracja, sala zabaw z piłkarzykami, sala do jogi i sauna.


Dla kogo

Przedszkola to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat, które nigdy jeszcze nie jeździły na nartach lub dopiero zaczęły.

Pomagamy stawiać pierwsze kroki na nartach, rozwijamy wcześniej zdobyte umiejętności narciarskie, pokazujemy jak wspaniałe jest narciarstwo i uczymy miłości do gór. 
 Jeśli przedszkolak już nieźle śmiga na nartach i ma więcej niż 6 lat, zapraszamy na wyjazdy rodzinne lub samodzielne.

Koszt

2850 zł
w cenie: szkolenie narciarskie, ubezpieczenie NNW "Wienner Ubezpieczeni w Podróży", karnety na wyciągi, opieka trenerska: szkolenie narciarskie (6 dni po 4 h), zajecia popołudniowe (5 dni po 1,5 h).

Potwierdzeniem zgłoszenia jest opłacenie szkolenia w naszym systemie online. W przypadku braku miejsc otrzymacie informację o wpisaniu na listę rezerwową. Minimalna liczba uczestników to 15, a maksymalna 24.

Rezerwując u nas szkolenie deklarujecie liczbę osób i rodzaj pokoju. Potwierdzenie z dostępnością danego pokoju i ceną dostaniecie w ciągu 7 dni roboczych od rezerwacji.

Uwaga! Cena za hotel i wyżwienie nie jest wliczona w cenę szkolenia. Płatność za hotel i wyżywienie jest realizowane na miejscu, w hotelu. Poniżej cennik hotelu za 7 dni pobytu z wyżywieniem.

ceny za osobę dorosłą
Pokój 2 os. z umywalką 1790 zł
Pokój 2 os. z łazienką 2070 zł
Pokój 3 os. z umywalką 1755 zł

.

ceny za dziecko do 10 l.
Pokój 2 os. z umywalką 1320 zł
Pokój 2 os. z łazienką 1495 zł
Pokój 3 os. z umywalką 1285 zł

.

ceny za dziecko na dostawce
Pokój 2 os. z umywalką 1145 zł
Pokój 2 os. z łazienką 1285 zł
Pokój 3 os. z umywalką 1145 zł
.

Cena za 7 dniowy turnus stanowi całość - nie ma możliwości skracania pobytu. W cenie posiłków jest kolacja pierwszego dnia, 6 dni pełnego wyżywienia oraz śniadanie w dniu wyjazdu. Uwaga pokoje są małe! Po wstawieniu dostawki (materaca!), przestrzeń w pokoju jest bardzo ograniczona. Koszt za maluchy bez wyżywienia i noclegu to 210 zł.

Instruktorzy i szkolenie

Szkolenie oraz zajęcia popołudniowe prowadzą nasi sprawdzeni instruktorzy, z którymi pracujemy od lat, a z niektórymi nawet od dzieciństwa. Nasza kadra uczy się najlepszych sposobów przekazywania swojej wiedzy młodszym i starszym narciarzom. To, co najważniejsze – praca z dziećmi sprawia im przyjemność. Najmłodsi nasi pomocnicy sa naszymi wychowankami. Jesteśmy z tego bardzo dumni.
 Na każdym szkoleniu jest szef, który z udziałem pozostałych instruktorów układa plan treningowy dla wszystkich grup i pilnuje aby codzienny trening był dostosowany do panujących warunków pogodowych, umiejętności i stanu ducha dzieci.

Szkolenia na Kalatówkach koordynuje Marta Kopyt kontakt: marta@potwory.com

Grupy i szkolenia narciarskie dla dzieci

Na przedszkolach głównym kryterium doboru dzieci do grup jest stopień zaawansowania narciarskiego. Dzięki temu, że dzieci są w podobnym wieku, nie ma problemu, że 6-latek trafi do grupy z 4-latkiem – instruktorzy dbają o to, by każde dziecko czuło się dobrze w swojej grupie.
 W trakcie pierwszych dwóch dni mogą następować zmiany między grupami. Wynika to z tego, że niektórzy szybciej stawiają pierwsze kroki i zaczynają samodzielnie jeździć, a niektórzy potrzebują na to więcej czasu.
 Na jednego instruktora średnio przypada 4-5 dzieci. W grupie początkującej, w pierwszych dniach, instruktor jeździ z 1-2 dzieci.
 Oprócz dłuższej przerwy na drugie śniadanie, w trakcie zajęć robimy krótkie przerwy na zabawę.


Zajęcia popołudniowe dla dzieci

Aktywność nie kończy się na stoku. Po obiedzie i odpoczynku zabieramy dzieci na zajęcia popołudniowe. Dzieci podzielone są na grupy, które nie zawsze pokrywają się z grupami narciarskimi, dzięki czemu jest to też czas na lepsze poznanie się rówieśników i zawarcie nowych znajomości. Bez kasków i gogli można łatwiej się rozpoznać i jest więcej możliwości do zabawy.
 W zależności od stopnia zmęczenia i pogody (nie tylko ducha) dzieci mają zajęcia plastyczno-twórcze pod dachem lub na zewnątrz sportowo-przygodowe. Zajęcia popołudniowe prowadzą Ci sami trenerzy, z którymi dzieci jeżdżą na nartach.

Plan dnia na wyjeździe

od 07:30 śniadanie

09:10 zbiórka w narciarni, dzieci gotowe do jazdy (rodzice ubierają i przygotowują dzieci)

09:15-13:15 zajęcia na stoku (w międzyczasie przerwa na drugie śniadanie, bez rodziców). W godzinach zajęć rodzice mają wolne. Rodziców najmłodszych Potworów prosimy jednak o to, by byli w zasięgu telefonu, szczególnie przez pierwsze dwa dni. Po zajęciach narciarskich dzieci wracają pod skrzydła rodziców i pozostają tam do czasu rozpoczęcia zajęć popołudniowych.

14:00-14:30 obiad

14:30-16:30 sjesta razem z rodzicami - czas na czytanie, gry i odpoczynek

16:30-18:00 zajęcia popołudniowe (plastyczne albo ruchowe na śniegu, w zależności od pogody i stanu ducha)

18:15 kolacja

20:00 wspólne czytanie bajek na dobranoc

Sprzęt, co zabieramy ze sobą

Każdy uczestnik musi mieć swój sprzęt narciarski: narty (długość nart: do ramion lub nosa – w zależności od zaawansowania), buty narciarskie (sprawdzone przed wyjazdem czy pasują), kijki (opcjonalnie, często dzieci przez cały wyjazd jeżdżą bez kijków. Można pożyczyć je na miejscu w narciarni), kask (dobrze dopasowany!) i gogle.

Strój narciarski powinien być ciepły i nieprzemakalny. Najlepiej, mieć drugi w zapasie.
 Rękawiczki moczą się najszybciej z całego sprzętu. Powinny być baaardzo ciepłe i długie: tak, żeby między rękawiczką, a rękawem nie było gołej łapki. Rękawiczki są o tyle ważne, że często psychika siada, kiedy w ręce zaczyna być zimno. Można nam zawsze dać zapasowe rękawiczki (podpisane) lub włożyć je dziecku do kieszeni.